הקשר עם רומן ואז הפרידה

בגיל 26 עברתי לתל אביב לאחר שאני והחבר לשעבר נפרדנו (היינו יחד שלוש וחצי שנים). הכרזתי על שנת בילויים ושאני לא מתכוונת לצאת עם אף אחד, אבל אחרי כמה חודשים כל הזמן הסובבים ניסו לשדך לי בנים. אני החלטתי לזרום עם ההצעות כי במקסימום יהיה דייט כושל. 

שידוכים

הקטע שאחותי אושרת ובעלה הפרופסור למתמטיקה בועז לקחו את זה לאקסטרים. 
יום אחד אושרת התקשרה אליי וזאת היתה השיחה : "היי נופר. אני ובועז הסתובבנו במכון ופתאום ניגש אלינו בחור ממש נחמד, כי הוא רצה להתייעץ עם בועז לגבי תואר שני. אבל במקום שבועז ייעץ לו, הוא אמר :עזוב תואר שני, האם אתה רווק?" הבחור ענה שכן. ואושרת אמרה לי "אז הנה קחי דברי איתו". 

מקרה נוסף של שידוך הזוי מבית היוצר של אחותי והפרופסור. הם התקשרו לספר לי על מישהו שנראה ממש טוב, חכם,מצחיק ,מוצלח וממש מציאה.
אבל… הוא תפוס אז הם רוצים לשדך לי את אח שלו! שהם בכלל לא פגשו. הרי עם אח כזה אז בטוח גם הוא יהיה מציאה!

קשה להבין למה הסכמתי לשידוך המוזר הזה אבל יאללה החלטתי לצאת איתו. כמובן שזה ממש לא מפתיע, אבל הבחור עצמו לא היה מציאה לעומת אחיו השווה ואמנם הדייט לא היה נוראי אבל מההתחלה ידעתי שזה לא זה.

בהמשך הדרך היו עוד כמה נסיונות שידוך שלא צלחו במיוחד. אבל אני המשכתי להיות פתוחה לשידוכים.

ההכרות עם רומן

אחרי כמה חודשים ידיד שעבד איתי פעם בחברה, הציע להכיר לי מישהו מהעבודה החדשה שלו, רומן. אני ראיתי תמונות שלו בפייסבוק והוא היה נראה לי חמוד ואמרתי לו שסבבה.

הוא שאל גם את רומן אם הוא מעוניין והוא אמר שכן, אז הוא נתן לו את המספר שלי והוא לא התקשר.

אחרי שלושה שבועות התקשרתי לידיד שלי ואמרתי לו "תגיד לרומן להתקשר" (לא יודעת למה אבל הרגשתי שאנחנו חייבים להפגש). באותו היום רומן התקשר באמת (בדיעבד גיליתי שזה שלקח לו זמן להתקשר זה משהו טיפוסי לרומן כי הוא מעופף וגם תפיסת הזמן שלו שונה מרוב האנשים חח).

נפגשנו בבר על דיזינגוף והיה דייט ממש מוצלח. הוא היה מצחיק, חכם, נראה טוב, גבוה מאוד (1.98). השיחה זרמה ממש. ישבנו שלוש שעות בבר והזמן חלף ממש מהר. 

יום למחרת הוא התקשר וקבענו להפגש יום אחרי זה.

יום אחרי זה הוא לקח אותי לבר מסעדה והיה דייט אפילו יותר מוצלח ואני חזרתי הביתה ואמרתי לעצמי "אני מוכנה להתחתן עם הבחור הזה".

התקדמות ורגרסיה בקשר 

אבל חודש בערך אחרי שהתחלנו לצאת התחלתי להבין שיש פערים בין איך שאני מרגישה לבין איך שרומן מרגיש. בגלל שהקשר שלנו מההתחלה היה מאוד אינטנסיבי אני הרגשתי כבר די בטוחה במה שאני מרגישה כלפיו ועל זה שאני רואה עתיד לקשר, אבל הוא לא היה סגור על עצמו. מצד אחד הוא רצה קשר מצד שני לא (הוא רק עבר לתל אביב והרגיש שבא לו גם להנות מחיי הרווקות). הוא הסביר לי שלוקח לו יותר זמן להקשר ולפתח רגשות ושאני אתן לזה זמן וזה מה שעשיתי.

החלטתי להיות סבלנית בקשר, כי הרגשתי שהוא שווה את זה, אבל מה שקרה זה שכל פעם שהיתה התקדמות אחר כך באה נסיגה. אני כל הזמן הייתי בלחץ שהוא יפרד ממני והוא כל הזמן היה בלחץ מהקשר וכפי שאפשר להבין זה לא היה מצב בריא כל כך לשנינו. כל חודש היה משבר אחר ובסוף נשארנו יחד. 

מצד שני היה לנו גם ממש כיף יחד וטסנו לחו"ל שלוש פעמים, הוא ישן אצלי כמעט כל לילה ואני חשבתי שעם הזמן הוא ייסגר על עצמו וגם הוא חשב שזה מה שיקרה. אחרי עשרה חודשים (בתחילת נובמבר) החלטנו שאנחנו רוצים לטוס לויאטנם בפסח. בגלל שמחירי הטיסות קופצים לפני החג החלטנו לקנות כרטיסי טיסה חצי שנה מראש. 

חודש אחרי זה נסענו לצימרים לצפון עם המשפחה שלי. אח שלי בדיוק בא לביקור עם אשתו וארבעת ילדיהם והחלטנו לנסוע לסופ"ש בצפון כל האחים ומשפחותיהם, ההורים שלי ורומן. אני ממש פחדתי מהסופ"ש הזה. פחדתי שרומן לא יסתדר עם המשפחה או שישעמם לו או שהוא ילחץ מזה אבל להפתעתי היה סופ"ש מדהים. צחקנו הרבה ורומן ממש נפתח עם המשפחה שלי ואני התחלתי פתאום להרגיש יותר בטוחה בקשר.

בטיול בברלין
בטיול בברלין
חופשה ברודוס
טיול בברצלונה ופלמה דה מיורקה

ההתרחקות

אחרי הסופ"ש אני הייתי ממש נלהבת והייתי בטוחה שזה רק חיזק את הקשר ושרומן כבר יותר סגור על עצמו אבל אז במהלך כל השבוע הרגשתי שהוא רק מתרחק ממני. הוא כל הזמן היה עסוק והרגשתי שפחות יש לו כוח להיפגש ושהוא מעדיף להיות רק עם חברים שלו ולא איתי. ואז הגיע יום חמישי ורומן אמר לי שהוא רוצה לצאת עם חברים שלו לפאב ושהוא ישמח שאני אצטרף גם (שתבינו שהוא אף פעם לא הציע לי לצאת איתו עם החברים האלה כי כולם היו רווקים וכשהם היו יוצאים זה היה רק הבנים). כשהוא הציע את זה אני התלהבתי ממש ואמרתי לעצמי שכנראה הוא סתם היה צריך קצת זמן לעצמו השבוע ושזה לא אומר כלום.

אני חיכיתי כבר שיגיע הערב ושסוף סוף אצא איתו ועם החברים. בשעה תשע בערב ראיתי שהוא עדיין לא עידכן אותי מה קורה איתו אז שלחתי לו הודעה ושאלתי מתי יוצאים. הוא כתב לי שהוא בקרוב ילך לשתות אצל חבר ושהוא יעדכן אותי מתי יוצאים. בשלב מסויים הרגשתי ממש עצובה וחסרת מנוחה אז מצאתי את עצמי הולכת לחדר כושר בעשר וחצי בלילה רק כדי להרגע ולחכות שהוא יעדכן אותי. בשעה אחת עשרה בלילה הוא שלח לי הודעה שהם עדיין אצל החבר והוא לא יודע מתי הם יצאו והוא יעדכן. הוא לא.

הלכתי לישון בסוף באיזה אחת ובשלוש התעוררתי והסתכלתי בפלאפון כדי לראות מה הוא כתב. הוא לא שלח לי שום הודעה. מצאתי את עצמי בוכה בטירוף ואז נפל לי האסימון. אני נמצאת בקשר חד צדדי. אני כל כך מפחדת להרפות ממנו כי אני לא רוצה שניפרד ובעצם אני נמצאת עם מישהו שלא סגור על עצמו כבר כמעט שנה. למה אני עושה את זה לעצמי? למה אני נאחזת במשהו שבסופו של דבר רק עושה לי רע? איפה אני בקשר הזה? למה אני כל הזמן רק חושבת מה יעשה לו טוב במקום מה יעשה לי טוב?

בבוקר הוא שלח לי הודעה אם בא לי שנעשה משהו. כתבתי לו שיבוא אליי כי אנחנו צריכים לדבר. כשהוא בא אמרתי לו שזה לא סוג הקשר שאני מחפשת ואם הוא לא מסוגל להיות במאה אחוז שלם בקשר הזה אז כנראה שזה לא זה. והוא אמר שהוא רוצה להיות במאה אחוז אבל הוא עדיין לא שם ואולי זה באמת גם לא יקרה.

נפרדנו.

שבוע לפני שהיינו שנה יחד הוא לקח את כל הדברים שלו. אני ניתקתי כל קשר איתו והחלטתי שאני ממשיכה הלאה. מאותו רגע לא הפסקתי לבכות.

ההורים שלי היו בדיוק בתל אביב. כמובן שאני התקשרתי אליהם ובכיתי בהיסטריה ובאתי לפגוש אותם בשנקין. סיפרתי להם את כל מה שקרה ואמא שלי ניסתה לנחם אותי ואבא שלי חיבק אותי ואמר "בואי נלך לקנות לך מגפיים" ( כי מתנות עדיפות על מילים במקרים מסויימים) הסכמתי לרעיון הנואש לעודד אותי והלכנו לחנות נעליים ואני מדדתי מגפיים ותוך כדי בכיתי בטירוף והמוכר לא הבין מה קרה לי. 

שבוע אחרי זה התקשרו אליי מהספא לשאול אם אנחנו מגיעים (שבועיים לפני הפרידה הזמנתי לנו מקום בספא לכבוד השנה) . אני שכחתי בכלל מהספא (ביטול ברגע האחרון עולה כסף) , אבל איך שהאיש מהספא התחיל לשאול אם אנחנו מגיעים, אני ישר פרצתי בבכי ואמרתי לו "אני והחבר נפרדנו". הוא אמר שהוא ממש מצטער ושהכל יהיה בסדר ואמרתי לו ששכחתי לבטל את התור והוא אמר לי "זה בסדר אל תדאגי לא תצטרכי לשלם על זה  ושתדעי בסוף הכל יסתדר". ואני רק המשכתי לבכות.

ובעצם לא הפסקתי לבכות במשך הרבה זמן.

הלב שלי נשבר

2 thoughts on “הקשר עם רומן ואז הפרידה

    1. תודה עדי 🙂 בקרוב פוסט ההמשך על החזרה שלנו להיות יחד 🙂

Comments are closed.