נראה לך שככה אתה מציע לי נישואים? אני רוצה הצעה מושקעת

בנובמבר 2014 אני ורומן היינו חברים שנתיים ברוטו (כי אחרי שנה נפרדנו לארבעה חודשים ואז חזרנו – אכתוב על זה בפוסט אחר בהמשך 🙂 ) בקיצור היינו חברים יחסית הרבה זמן ובאותה תקופה התגבש לנו הרעיון של להתפטר מהעבודות שלנו בהייטק ולצאת לטיול גדול בעולם רק עם כרטיס הלוך ובלי לדעת לכמה זמן זה יהיה.

כמובן שזאת היתה החלטה לא פשוטה הרי אנחנו אוטוטו בני 30 ויש לנו עבודות קבועות וטובות ואנחנו רוצים לחסוך כסף ומתישהו אולי להקים משפחה (אני אומרת אולי כי אני לא הייתי סגורה שארצה ילדים בככל). אבל השגרה שהיינו בה לא איתגרה אותנו מספיק והרגשנו שדווקא בגלל שעוד אין לנו משכנתא או ילדים אז אנחנו חייבים לנצל את המצב ולעשות את השינוי הזה כמה שיותר מהר.

מה יכול לעזור?

אני זוכרת שישבנו יום אחד ודיברנו על זה ממש לעומק והחלטנו שזה הדבר הנכון לעשות ושאנחנו רוצים להוציא את הטיול הזה לפועל. ישבנו מול מסמך אקסל ועשינו חישובים של כמה זמן אנחנו צריכים לחסוך כדי שיהיה לנו מספיק כסף לטיול ומתי יהיה העיתוי הנכון לעזוב את העבודות . אבל הדבר שהכי הטריד אותי היה איך ההורים שלי יגיבו לחדשות האלה שאני וחבר שלי החלטנו לעזוב עבודות טובות בהייטק ולטוס לזמן לא מוגדר לחו"ל.

רומן ניסה לעודד אותי ואמר לי שיהיה בסדר, אבל אני הייתי מאוד לחוצה מהנושא הזה. 
אז הוא שאל אותי: "מה את חושבת שיעזור להורים שלך לקבל את הבשורה? "
חשבתי על זה כמה דקות ואז עניתי לו : "אם היינו נשואים והייתי אומרת שאני טסה עם בעלי לסוג של ירח דבש ארוך, אז נראה לי שהם היו מקבלים את זה אחרת "

רומן ענה בלי לחשוב פעמיים : "אז בואי נתחתן !!"

ומה אתם חושבים שעניתי לו "נראה לך שככה אתה מציע לי נישואים? אני רוצה הצעה מושקעת "

ורומן כמו כל חבר טוב ענה "סבבה אז אני אציע לך כמו שצריך " 🙂

מחכה ומחכה

אני ממש התרגשתי מהנושא וכל יום חיכיתי שרומן יציע לי נישואים. כל פעם שהלכנו למסעדה או שהוא עשה איזשהי מחווה רומנטית אני הרגשתי שהנה מגיע הרגע אבל זה לא קרה.

לאט לאט התחלתי לתהות עם עצמי אם הוא הבין בכלל שהוא צריך להציע לי ואם הוא זוכר את זה?

עברו חודש, חודשיים ועדיין לא היתה הצעה. ואני התחלתי להלחץ, כי עוד פחות משנה אנחנו אמורים כבר לטוס לטיול הגדול וצריך לתכנן את החתונה ובנוסף אח שלי גר בארצות הברית וידעתי שהוא אמור להגיע בחודש יולי לארץ עם משפחתו ורציתי להתחתן כשהם יהיו בארץ וזה נהיה לחוץ יותר ויותר.

אני זוכרת שדיברתי עם ידיד שלי ושאלתי אותו אם כדאי להעלות שוב את הנושא עם רומן. והוא אמר לי שלא ושאני אחכה.

באחד מהימים הכי סוערים 

ואז בפברואר (זה היה שבוע אחרי יום האהבה) באחד מהימים הכי סוערים שהיו בשנים האחרונות בארץ רומן השאיר לי פתק בבית "תארזי תיק ותהיי מוכנה עוד שעה" 

לארוז תיק? לאן נסע במזג אוויר שכזה כשאמרו לא לצאת מהבתים?

אבל אני אמרתי לעצמי "נופר אל תגידי לו כלום, יכול להיות שעכשיו תגיע ההצעה ואסור לך להרוס לו"

אז זרמתי. ארזתי תיק ורומן אסף אותי מהבית אחרי שעה.

היו רוחות וגשמים מטורפים ואנחנו נסענו ונסענו ולמרות שחששתי לחיינו חשבתי לעצמי שלפחות אם יקרה משהו אני אהיה מאורסת 🙂
בקיצור נסענו לצימר מהמם!! ליד הכנרת ביום חמישי. רומן הביא לנו טייקאווי של אוכל הודי שאנחנו מאוד אוהבים ואכלנו אותו. ואני חיכיתי לראות אם תגיע ההצעה (אך לא היתה).

יום שישי היה גשום מאוד ורוב הזמן נשארנו בצימר ובערב רומן לקח אותי למסעדת 1910 מסעדה טובה מאוד ואני הרגשתי שזהו זה . זה קורה… 

ונחשו מה..

לא היתה שום הצעה . לא במסעדה וגם לא כשחזרנו.

בשלב הזה כבר התחלתי לפקפק במצב וחשבתי לעצמי "אולי באמת רק באנו לחגוג את יום האהבה והבן אדם בכלל לא מתכוון להציע "

החלטתי שלא משנה מה אני לא אגיד כלום , אם הוא יציע זה מעולה ואם לא אז אחכה לרגע שכן.

ביום שבת בבוקר הוא יצא החוצה להכין לנו פיקניק גבינות ויין וקרא לי לבוא. פתאום הוא הוציא מכתב והקריא לי מכתב מרגש ביותר. אני כמובן בכיתי. ואז…

הוא שלף את הטבעת והציע לי נישואים!!!
הידד!
לא האמנתי שיגיע הרגע הזה ועוד יותר לא האמנתי שהוא יצליח לקנות לבד טבעת ולא רק שהוא בחר טבעת לבד היא גם התאימה בול והיתה ממש לטעמי.
אז אמנם הוא איטי , ואמנם הוא משך אותי המון ובדק את יכולת הסבלנות שלי אבל אני הופתעתי והוא עשה את זה בדרך שהוא תיכנן בלי הפרעות 🙂

כרטיסי טיסה

הדבר הראשון שעשינו אחרי הצעת הנישואים היה לקנות כרטיסי טיסה לתאילנד לכיוון אחד לעוד 11 חודשים כלומר לסוף דצמבר 2015 והחלטנו שאנחנו לא מספרים על הכרטיסים ועל הטיול לגדול לאף אחד אלא רק שלושה חודשים לפני שזה קורה כדי שאף אחד לא ינסה להניע אותנו מהרעיון וגם אהבנו שיש לנו משהו סודי לחכות לו שאף אחד חוץ מאיתנו לא יודע עליו .

וואלה הופתעתי

כשעזבנו את הצימר בעלת הצימר אמרה "מזל טוב !! כמה זמן לעזאזל לקח לך להציע לה ? כבר ביום חמישי רציתי להגיד לה מזל טוב ולא ראיתי טבעת אז חיכיתי. ואז אתמול גם באתי לאחל מזל טוב ולא היתה טבעת!! מזל שבסוף הצעת"

רומן ענה "רציתי להפתיע אותה וזה הצליח"